آنچه در این مقاله میخوانید

  باربیکیو برقی

  باربیکیو مهر

  باربیکیو برقی وسیله‌ای است که به شما اجازه می‌دهد در خانه هم مانند طبیعت بدون دود و دردسر اضافه، از پختن کباب لذت ببرید. فرقی نمی‌کند که در خانه باشید یا باغ؛ یک باربیکیوی برقی، دقیقا مشابه یک باربیکیوی ذغالی برای شما کباب درست می‌کند. کباب ایرانی از آن غذاهایی است که همه عاشقش هستند و عضو ثابت مهمانی‌ها و دورهمی‌های ماست. پخت انواع کباب به روش سنتی دشواری‌های زیادی دارد و اگر مهارت نداشته باشید، ممکن است خراب‌کاری به بار بیاورد. معمولا در چنین جاهایی تکنولوژی سریعا یک راه ساده، پیش پای ما می‌گذارد؛ نمونه‌اش باربیکیو برقی است که رویای پخت کباب خانگی در آپارتمان‌های کوچک را هم محقق کرده و بدون اینکه نگران دود و دردسر آتش درست کردن باشید، با زدن یک دو شاخه به برق، یک باربیکیوی داغ، آماده خواهید داشت.

  باربیکیوی برقی از یک سری المنت مقاوم برای تولید حرارت از طریق برق استفاده می‌کند که در داخل یک چارچوب قرار گرفته‌اند و با یک ترموستات دمای آن را می‌توانید تنظیم کنید. قسمت بالایی باربیکیو یک توری با کمی فاصله از المنت‌ها تعبیه شده تا حرارت را به اندازه‌‌ی لازم به کباب‌ها برساند. سینی زیر باربیکیو هم مانع از ریختن روغن و مواد کباب روی زمین یا کابینت خواهد شد.

  باربیکیوی برقی را می‌توانید برای خانواده‌های دو تا هشت نفره به‌کار ببرید. این نوع باربیکیو یک انتخاب محبوب برای آپارتمان‌نشین‌هاست؛ چون جمع‌وجور و سبک بوده و وزن زیادی هنگام جا‌به‌جایی ندارد و دردسر دود و روشن کردن ذغال را هم از سر راهتان بر‌می‌دارد. مطمئنا از کار با باربیکیو برقی خسته نخواهید شد؛ چراکه می‌توانید آن را سریع داغ کنید و خیلی راحت‌ هم تمیز می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم که چه مدل‌هایی از باربیکیوی برقی در بازار موجود است و اصلا چرا باید باربیکیو برقی بخریم؟

  کدام مدل بیشتر به‌درد می‌خورد؟

  باربیکیو برقی در دو مدل به بازار عرضه شده‌ است؛ باربیکیوهای پایه‌دار و باربیکیوهای رومیزی. اما ببینیم این دو مدل چه فرقی باهم دارند:

  انواع باربیکیو برقی

  • باربیکیوی برقی پایه‌دار: این مدل باربیکیو برای استفاده در فضای آزاد بهتر است و می‌توانید آن را در بالکن یا حیاط خانه قرار دهید؛ البته اگر در طبیعت هم به منبع برق دسترسی داشته باشید، استفاده از آن کار طبخ کباب را برایتان خیلی ساده‌تر می‌کند. مدل‌های مختلفی از این نوع باربیکیوی برقی در بازار وجود دارد که پایه‌های بیشترشان، جدا می‌شود و می‌توانید آن را به‌شکلی جمع‌وجور در گوشه‌ای از خانه قرار دهید یا در صندوق عقب ماشین، با خودتان حمل کنید. علاوه‌براین با کمک چرخ‌های قرار داده شده در زیر باربیکیو، این وسیله به‌سادگی جا‌به‌جا می‌شود.
  • باربیکیو برقی رومیزی: این نمونه بیشتر مختص کار در آشپزخانه است؛ اگرچه می‌توانید آن را در محیط بیرون خانه هم استفاده کنید و اتفاقا جثه‌ی کوچک آن، کار حملش را ساده‌تر هم می‌کند. تقریبا در تمامی مدل‌ها، سینی‌های آب برای جمع‌آوری روغن در زیر وسیله قرار داده شده تا نگرانی از بابت کثیفی کابینت آشپزخانه‌تان نداشته باشید.

  باربیکیو برقی

  چرا باربیکیوی برقی بخریم؟

  استفاده از باربیکیوی برقی مزایای زیادی دارد که مهم‌ترینش این است که می‌توانید در خانه‌های آپارتمانی هم از آن استفاده کنید. در ادامه به برخی از امتیازات مهم داشتن این نوع باربیکیو اشاره می‌کنیم:

  • استفاده‌ی راحت و بدون دردسر؛
  • گرم شدن سریع المنت‌ها ؛
  • طبخ غذای سالم و بدون هیچ‌گونه آلودگی و دود؛
  • امنیت بالای دستگاه و نبود خطر آتش‌سوزی؛
  • توزیع حرارت به صورت یکنواخت در تمام قسمت‌های غذا.

  مزایا باربیکیو برقی

  چرا باربیکیوی برقی نخریم؟

  علی‌رغم تمام مزایایی که می‌توانید با داشتن باربیکیو برقی از آن بهره‌مند شوید، این دستگاه یک سری محدودیت‌های کاربردی برای شما به‌وجود خواهد آورد؛ مثلا:

  • شما با این وسیله، طعم یک کباب طبخ شده با ذغال و آتش را نخواهید چشید؛
  • برای کار با آن باید حتما نزدیک یک پریز برق باشید یا به یک منبع برق دسترسی داشته باشید؛
  • اگر دائما با این وسیله کار کنید، صورتحساب برق‌تان کمی بالا می‌رود.

  باربیکیوی برقی کجاها به‌درد می‌خورد؟

  همان‌طور که گفته شد باربیکیو برقی را تنها زمانی می‌توانید استفاده کنید که به برق دسترسی داشته باشید؛ بنابراین این وسیله برای کاربرد در خانه یا باغ شخصی مناسب‌تر است. هدف از ساخت باربیکیوی برقی این بوده که همه‌ی افراد بتوانند در خانه‌های آپارتمانی هم بدون‌ هیچ‌ مشکلی، کباب درست کنند و از خوردن یک کباب داغ و تازه در کنار خانواده لذت ببرند.

  باربیکیو برقی یا ذغالی

  برقی، گازی یا ذغالی؛ مسئله این است!

  کار با باربیکیوی برقی از مدل‌های ذغالی و گازی خیلی راحت‌تر به‌نظر می‌رسد. تنها کاری که شما باید بکنید این است که باربیکیو را در یک جای مناسب قرار دهید و دو شاخه‌ی آن را به برق بزنید تا خودش بقیه‌ی کارها را انجام دهد. البته شاید مجبور شوید در حین کار، کمی دمای باربیکیو را تنظیم کنید که آن هم کار چندان پیچیده‌ای نخواهد بود. باربیکیوهای برقی چون هیچ تماس مستقیمی با شعله و ذغال ندارند؛ معمولا تمیزترند و نیازی نیست که دوده‌های ذغال را از روی آن پاک کنید. مهم‌تر از همه این است که یک باربیکیو برقی به‌اندازه‌ی مدل‌های گازی و ذغالی، دود و بو تولید نمی‌کند و نیازی نیست نگران ناراحتی همسایه‌ها باشید. شاید تنها مشکلی که این نوع دستگاه باربیکیو دارد، اتصال آن به برق باشد؛ یعنی شما هرجایی که بخواهید از باربیکیوی برقی استفاده کنید، قبل از هر چیز باید به‌دنبال یک پریز برق در آن‌جا باشید. اگر چنین مکانی را در خانه یا باغتان دارید، شک نکنید که این مدل بهتر از سایر مدل‌ها، به‌دردتان خواهد خورد.

  راهنمای خرید باربیکیو برقی

  اگر خواستید باربیکیوی برقی بخرید، حواستان باشد

  • اندازه‌ی سطح باربیکیو را در نظر بگیرید: رویه‌ی باربیکیو باید به‌اندازه‌ی کافی جا برای قرار دادن کباب‌هایتان داشته باشد. برای این منظور قبل از خرید باید حساب کنید که برای چند نفر در یک وعده می‌خواهید کباب درست کنید.
  • المنت‌های باربیکیو را به دقت بررسی کنید: زمانی‌که می‌خواهید باربیکیو برقی بخرید مطمئن شوید که المنت‌ها، تمام سطح را پوشش می‌دهند، وگرنه بعضی قسمت‌های کباب نپخته می‌ماند.
  • میزان توان برق باید بالا باشد: هرچه دستگاه قدرت برق بیشتری داشته باشد، زمان طبخ غذا کوتاه‌تر می‌شود؛ البته نباید به‌حدی باشد که در همان دقایق اولیه، غذای سوخته به شما تحویل دهد.
  • سینی باید امکان جا‌به‌جایی داشته باشد: دقت کنید که سینی باربیکیو، قابل جدا شدن باشد تا بتوانید راحت آن را تمیز کنید.
  • وزن کم‌تر را انتخاب کنید: یک ویژگی مهم باربیکیو، سبک بودن آن است؛ چون شما باید بتوانید آن را داخل کابینت بگذارید و بردارید.
  • به تمیز کردن آن هم فکر کنید: باربیکیویی که انتخاب می‌کنید باید راحت تمیز شود. جنس بدنه و نحوه‌ی قرارگیری المنت‌ها، باید جوری باشد که بتوان به‌راحتی آن را با دستمال تمیز کرد.

  ختم کلام اینکه..

  اغلب ایرانیان علاقه‌ی زیادی به غذاهای کبابی دارند و یک کباب داغ خانگی را به کباب‌های رستورانی و بیرون‌بر ترجیح می‌دهند. البته علاوه بر کباب، غذاهای دیگری هم هستند که ما ایرانی‌ها به آن‌ها علاقه داریم، مثلا قارچ کبابی، سیب زمینی کبابی، سوسیس کبابی و ... . این‌که چطور بتوانیم در خانه‌های کوچک امروزی، بدون دردسر و دود، غذاهای کبابی درست کنیم، موضوعی است که بسیاری افراد با آن روبه‌رو هستند. خرید یک باربیکیو برقی برای همیشه خیال شما را از این بابت راحت می‌کند و می‌توانید در داخل یا خارج از ساختمان بدون هیچ آتش و دودی، کباب دلخواهتان را آماده کنید. استفاده از باربیکیوهای برقی به جای گازی و ذغالی، مزایای زیادی دارند که مهم‌ترینِ آن‌ها امنیت بیشتر این وسیله است؛ چون شما سر‌و‌کاری با شعله‌های آتش نخواهید داشت. برخی از باربیکیوهای موجود در بازار رومیزی هستند و برای باربیکیو کردن هر نوع غذای گوشتی و غیرگوشتی در داخل آشپزخانه می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر شما هم به غذاهای کبابی و رژیمی علاقه دارید، می‌توانید با خرید یک باربیکیو برقی، همیشه برای خودتان کباب‌های دلچسب و تازه آماده کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

  منبع:

  advice.manomano.co.uk/electric-barbecue-buying-guide-n7079

  print
  نام
  ایمیل
  نظر

  اطلاعات تماس

  آدرس: میدان سبلان - خیابان گلبرگ غربی - پلاک 416 و 414

  0912-0653607
  021-88425013

  mail@mehrBBQ.com

  DNN